22.05.06. Daugavpils sporta bāzēm nepieciešama rekonstrukcija.
Daugavpilī ir ļoti daudz sporta bāžu un attīstīti ļoti dažādi sporta veidi. Bet šobrīd daudzas sporta celtnes un laukumi ir novecojuši. Pēdējā laikā Daugavpilī izvērtusies diskusija par tenisa kortiem. Pilsētā būs jauni, moderni korti un tie tiks uzbūvēti līdz septembrim. Un kamēr tiks būvēti jaunie korti darbosies vecie, lai netiktu pārtraukts treniņu process.
Diskusija par tenisa kortiem sākās sakarā ar “Skyline” projektu, ko grasās realizēt esošo kortu vietā Sporta ielā. Firma “Ditton” gatavojas būvēt augstceltni- daudzfunkcionālu kompleksu, kur lielākā daļa ēkas būs atvēlēta dzīvokļiem. Diskusijas ir par to, ka tiek likvidēti korti un sporta laukums vieglatlētikai, skolēnu vajadzībām. Kā paskaidroja Soprta pārvaldes vadītajs Vitālijs Gauks, “Nekas netiek likvidēts, tiek sakārtota sporta infrastruktūra”. Tenisa treneris Jurijs Smislovs atzina, ka esošie korti ir pilnīgi novecojuši, tiem ir 17 gadi. Normāls treniņu process nevar notikt, nerunājot par sacensībām. Esošie korti atrodas uz firmai “Ditton” piederošās zemes. Firma ir atradusi risinājumu problēmai ar kortiem un vienojās ar pašvaldību, ka par firmas līdzekļiem( 35 000 lati) tiks izbūvēti jauni korti. Savu teritoriju piedāvāja Daugavpils Olimpiskais Centrs Raiņa ielā. Šogad plānots izbūvēt divus kortus, bet nakotnē vieta ir vēl diviem laukumiem. Tas ir ideāls risinājums un alternatīvas tam nav. Jauno kortu vieta ir pilsētas centrā, parka teritorijā, tātad zaļajā zonā. Un tā ir ideāla vieta sporta nodarbībām. Bez tam ir visa nepieciešamā infrastruktūra-ģērbtuves, sanitārie mezgli un trenažieru zāle Olimpiskajā centrā. Kas attiecas uz skolēnu sporta nodarbībām, arī šī problēma tiks atrisināta kompleksi. Visām Daugavpils centra skolām ir problēmas ar sporta laukumiem. To atrisinās Multifunkcionālās sporta halles būvniecība, kur tiks atvēlēta vieta tieši skolu vajadzībām. Jāpiebilst, ka šajā hallē plānots arī segtais tenisa laukums. Šobrīd pilsētā segto kortu nav. Multifunkcionālās halles izbūve dos stimulu dažādu sporta veidu attīstībai. Pilsētā būs moderni laukumi un iespējas rīkot liela mēroga sacensības.
Vēl vienam sporta objektam ir nepieciešama modernizācija. Blakus Daugavpils Olimpiskajam centram, parka teritorijā atrodas šautuve. Ēka ir novecojusi un neatbilst arī drošības normām. Pilsētas centrā tāds objekts nevar atrasties. Problēmu ar šautuvi var atrisināt tas, ka Daugavpils cietoksnī Valsts policija gatava izbūvēt modernu šautuvi, ko varēs izmantot arī sportisti.
Lai attīstītos sports un būtu sasniegumi ir nepieciešamas laikam un prasībām atbilstošas sporta bāzes. To šobrīd pašvaldība arī dara. Šis darbs virzīts uz to, lai Daugavpils arī turpmāk, ar lepnumu varētu sevi dēvēt par sporta pilsētu.

Автор: Daugavpils

Добавить коментарий
Автор:
Комментарий:
Код проверки:
Captcha